Більше, ніж взуття: 5 історій людей, які повірили в Hi Legs
097 774 71 71
Больше, чем обувь: 5 историй людей, которые поверили в Hi Legs

Вам вже відомо про концепцію нашого проекту Хай Легс: віддай взуття тому, хто його потребує та отримай 25% знижки на нове. Ми отримали багато запитів на таке взуття та не менше запитів щодо відправки нам старих пар: люди робили це не заради знижки, а заради можливості бути причетними до доброї справи. Ми могли б надати цифри та звіти, але вирішили, що краще познайомити вас з історіями людей, яким ми разом допомогли.

Кожен з них відповів на такі питання:

1. Розкажіть трохи про себе: ім’я, вік, чим займаєтесь.
2. Як дізналися про Хай Легс? Що підштовхнуло звернутися?
3. Яку пару взуття отримали? Наскільки вона була важливою для вас? Чи було вам важко звернутися з проханням отримати це взуття ?
4. Нам часто говорять, що взуття дійсно потрібно тільки тим людям, які не мають доступу до інтернету, у яких немає телефонів. Тому радять просто віддавати його в благодійні організації. Як би ви прокоментували це?
5. За бажанням, щоб ви додали від себе, порадили б іншим людям, які мають потребу у взутті. Можливо ви можете сказати про досвід з іншими організаціями, які вам також допомогли.

1. Ельмаз, працюю кур‘єром, мені 29 років, орендую квартиру у Києві.

Про Хай Легс дізналася через FB, просто побачила у стрічці пост про ваш проект, де йшлося про можливість здати взуття і отримати нове від українського виробника зі знижкою 25%, а ті, хто потребує взуття, можуть просто отримати чиєсь вже відремонтоване.

Саме друга частина дуже мене зацікавила, бо якщо в мене і з'являється вільний від роботи час, то вже просто не вистачає грошей на нову пару.

Я просто залишила свій коментар під постом чи написала в повідомлення, вже точно не згадаю. Менеджер одразу відповів про прийняття моєї заявки, а через короткий час мені написали, що є пара взуття для мене.

На наступний день я забрала дуже гарні босоніжки, і тепер із задоволенням ношу їх. Важко було тільки одразу зорієнтуватись, що Etnodim це і є Хай Легс.

Раніше я би не звернулась за взуттям, бо вважала, що просять тільки ті, хто ледачі. Зараз мені було не важко попросити, бо я вже розумію, що для того, щоби хтось, хто має змогу допомогти допоміг, він має знати, що хтось чогось насправді потребує.

Я теж вважаю, що люди, які не мають інтернету навіть не можуть повідомити про свою необхідність, а таких людей дуже багато. Наприклад, в селах, де може бути все дуже сумно в економічному плані.

Також мене дуже вразила ваша ініціатива допомоги жінкам у в’язницях. Я думаю, що це полегшило їх життя. Ви круті. Дякую вам!

2. Анна, мені 37. Постійної роботи не маю, займаюся вихованням дитини. Намагаюся підробляти в інтернеті.

У фейсбуці побачила пост Хай Легс та залишила заявку на взуття для себе, сина та чоловіка. Особливих очікувань не мала. Прийшла весна, і питання взуття стало ще гострішим: гроші на нього ми не мали, бо віддали все на операцію моєї мами.

Яке ж було моє здивування, коли мені подзвонили з Хай Легс і сказали, що вони знайшли взуття для нас трьох. Вислали фото, запитали чи подобається нам. На фото взуття виглядало гарно, але я все одно чекала підступу. Не зважаючи на це, мені надіслали якісні шкіряні балетки, синові - босоніжки, а чоловікові - взагалі нові туфлі оксфорди.

Це було неймовірне щастя. Я жодного разу не жалкувала, що пересилила себе і попросила допомоги у Хай Легс. Але на цьому дива не закінчились: через декілька днів мені надійшла ще посилка з гарними босоніжками.

Ви взули мене і на весну, і на літо. А ще трохи пізніше нам прислали літнє взуття і для чоловіка. Це було дуже вчасно, бо ми через борги не могли дозволити собі взуття. Ця акція буквально врятувала нас! За це вам велика вдячність.

Я дуже раджу тим, хто опинився в подібній ситуації не соромитися і звернутися до Хай Легс: вони підбирають людині взуття, яке їй подобається, а цей нюанс важливий. Спочатку в це повірити важко, але це дійсно так.

Говорячи відверто, ми не завжди були бідними. Раніше ми носили хороше взуття, комп’ютер та доступ до інтернету у нас є. Але життя внесло свої корективи: мамі потрібна була операція, і довелося віддати абсолютно всі депозити, відкладені гроші і ще влізти у великі борги.

Стало дуже важко: усі гроші витрачалися на комунальні послуги, їжу, ліки та повернення боргів! На інші речі грошей не вистачало. Це й стало причиною звернутися до вас. Наявність інтернету та техніки не є показником відсутності життєвих проблем. Впевнена, ви все робите правильно! Моїй родині ви дуже допомогли, дякуємо вам від щирого серця!

Блог: Элемент: Больше, чем обувь: 5 историй людей, которые поверили в Хай Легс - Редактирование Фото 3

4 приклади взуття, які приносять на обмін 


3. Людмила, 39 років, мама особливої дитини, фрілансер, позаштатний кореспондент “Днепр Вечерний”.

Про Hi Legs я дізналася завдяки Фейсбуку. Я читала коментарі, де були бажаючі віддати взуття, і серед них зустріла коментар, коли одна жінка написала, що їй потрібне взуття.

Я подумала: взуття - це така річ, коли ти на ньому намагаєшся зекономити, то часто потім переплачуєш, а нове, якісне взуття - це дорого. Тому вирішила, чому б і самій не написати про те, що у мене є потреба.

Я отримала від Хай Легс взуття на малого: воно трохи на виріст, лежить і чекає, бо діти швидко ростуть. Сама ношу із задоволенням жовті босоніжки, також у мене є туфлі.

А ще трапляється таке, що є взуття твого розміру, але, наприклад, вузьке, як чоботи, тому я відправила їх назад. Також були ще одні туфлі, передала тим, у кого теж є така потреба.

Чи було важко просити? Ні. Коли у тебе нестабільна ситуація з фінансами, дитина, на яку треба більше часу та ресурсів, то нічого страшного в тому, щоб звернутися за підтримкою я не бачу. Прохати про допомогу ніколи не має бути соромно, бо в житті бувають різні ситуації. А взуття важливе для кожного.

Я не вірю в існування людей без інтернету (на мою думку, це можуть бути лише бабусі та дідусі, і лише за умови, що у них немає нікого поруч). А щодо людей без телефону, то взагалі думаю, що таких немає. Моїй мамі 75, вона живе в далекому селі, але у неї є телефон, звичайнісінький, але є.

Щодо благодійних організацій: мені здається, адресна допомога краще, коли людина безпосередньо звертається до вас. Але, ніщо не заважає благодійній організації звернутися до вас з проханням допомогти їм із взуттям (список+розмір), а потім надати фотозвіт.

Зараз практично у кожної людини є доступ до інтернету. Я знаю багатодітних мам, мам особливих дітей, самотніх мам, у яких є доступ до інтернету. Це не розкіш, це потреба. Я свій смартфон брала у кредит, ноутбук у мене б/в вже старенький.

За допомогою інтернету люди отримали хоч якусь можливість працювати. Саме інтернет дає мені можливість хоч якось поєднувати роботу і дитину. Інтернет - не показник "жиру" або розкоші, це необхідність.

Усім людям, які мають потребу у взутті, я можу лише порадити не боятися звертатися по допомогу. Це нормально. У кожного в житті бувають злети і падіння.

4. Дарина, 32 роки, мама і архітектор.

Про Хай Легс дізналася з реклами у фейсбуці. На той момент не мала ані нормального літнього взуття, ані можливостей його придбати. Тож вирішила випробувати долю. Зареєструвалася і залишила запит на літні балетки.

А потім отримала надзвичайно круті балетки, але замалі (розмірна сітка різниться, таке буває). Мені запропонували підібрати щось інше, але я вже вирішила віддати їх подрузі, молодій мамі, в якої теж не було нормального взуття, окрім розбитих босоніжок. Їй вони ідеально підійшли!

А собі все ж таки вишукала можливість купити капці. Попросити було не дуже важко, скоріше - цікаво, чи вийде щось з цієї справи.

В мене є доступ до інтернету, навіть є добрий смартфон, але буває так, що власне на капці грошей немає. Коли працюєш в держзакладі, це не дивно - вистачає не на все. 

Щодо благодійності, сама дуже часто відношу речі і взуття до "Ласки", ділюся з подругами: те, що не підходить, тисне, замале, завелике, зайве, дитяче мале. Як на мене, кругообіг речей в природі, то абсолютно нормально.

Якщо ви маєте потребу у взутті, то звернутися до Хай Легс варто! Адже може пощастити, і ви отримаєте бажане.

5. Ірина, 35 років, медсестра.

Про Хай Легс дізналася випадково. Сама я переселенка, але не жаліюсь, лише  скажу, що буває не дуже легко. Те, що заробляється дуже швидко витрачається, тому на взуття й не вистачає. На секонді воно досить дороге.

Взуття, яке мені надіслали Хай Легс було дуже доречне. І так, просити, повірте, дуже не просто. Взуття потрібне не лише благодійним організаціям: буває, що вони нікому нічого не дають або дають те, що неможливо носити через погану якість.

Мені ніхто не допомагав, я ні на що не претендувала та особливо не вірила. Але є ви, які не залишилися байдужими, за що вам дякую від чистого серця.

Я просила перший раз у житті. Раніше ми жили непогано, але нещодавно у тата сталися проблеми зі здоров’ям, тому грошей стало не вистачати. Хоча ми багаті душею і завжди всім допомагали.

Щодо телефону, він у мене вже четвертий рік: купила тоді, коли переїхала до Києва. Тоді було легше і була можливість взяти його у кредит. Зараз же піднялися ціни за комунальні та на харчування, рівень життя впав, тому я й опинилася у такій ситуації.Так, люди, які потребують допомоги не завжди навіть виглядають, як такі, але вони знаходяться серед нас. Деяким соромно попросити, а деякі вважають, що зможуть все владнати самі. 


Але не має нічого поганого в допомозі: тим паче, колі існують люди та проекти, які готові цю допомоги надати.

Статтю підготувала Анна Лобанова

Повернення до списку